Wersja mobilna witryny ProfessionalCare24

Poradnik eksperta

 • Najwięcej przypadków zachorowań na cukrzycę obserwuje się u pacjentów po 60. roku życia. Wyraźny wzrost jest dostrzegalny jednak już znacznie wcześniej, a dokładnie po 40. roku życia, często jednak brak odpowiednich badań nie pozwala zdiagnozować choroby. Cukrzycy nie można wyleczyć, jednak dzięki właściwej diecie oraz lekom możliwe jest złagodzenie objawów choroby oraz zapobiegnięcie problemom z innymi narządami, na których funkcjonowanie mają niekorzystny wpływ zaburzenia w pracy trzustki.

  więcej
 • Kompleksy witaminowe są osobom starszym dobrze znane. Zalecają je lekarze, ale również często otrzymują je w prezencie od bliskich. To nie tylko miły gest od córki, syna czy wnuków, ale przede wszystkim dowód troski o zdrowie babci czy dziadka. Dieta seniora najczęściej jest niewystarczająca, aby zapewnić organizmowi właściwą podaż minerałów oraz witamin. Suplementy okazują się jedynym skutecznym ratunkiem.

  więcej
 • Według badań, w 2050 roku osoby w wieku 60–79 lat będą stanowić jedną czwartą całej ludności Unii Europejskiej, społeczeństwo Europy się starzeje. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy pozwolić na spadek jakości naszego życia. Osoby starsze wykazują coraz większą chęć do aktywności fizycznej.

  więcej
 • Wśród osób chorych na cukrzyce typu 2 aż 40% to pacjenci po 65. roku życia. Jest to choroba starcza, która pojawia się wraz z wiekiem, często pierwsze objawy są niedostrzegalne, w związku z czym pozwalamy się jej rozwijać.

  więcej
 • Organizm osoby starszej nie funkcjonuje już tak sprawnie jak w przypadku ludzi młodych. Pojawiają się mniejsze lub większe niedogodności oraz ograniczenia, jak również konieczność poświęcenia jej większej uwagi. Zdarza się, że niektóre kwestie są bagatelizowane, co jest uwarunkowane brakiem wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu i zmian, jakie zachodzą w nim wraz z wiekiem.

  więcej
 • Każdy jest świadomy tego, czym jest nadopiekuńczość i w teorii potrafi wytyczyć odpowiednią granicę pomiędzy nią, a opieką. Osoba starsza w zależności od sprawności ruchowej i fizycznej potrzebuje mniej lub bardziej naszej pomocy. Często popełnianym błędem jest jednak wyręczanie jej w czynnościach i obowiązkach, które może wykonać samodzielnie, co skutecznie ją od nas uzależnia.

  więcej
 • Kiedy opiekujemy się drugą osobą, bardzo często nie dostrzegamy zmian u siebie. Poświęcamy podopiecznemu większość swojego czasu i zaniedbujemy własne zdrowie. Wiele osób nie jest świadomych, że tak duże poświęcenie może doprowadzić do wypalenia, a nawet stanów depresyjnych. Stres, duża liczba obowiązków i poczucie ogromnej odpowiedzialności za drugiego człowieka powodują, że sami na pewnym etapie naszej pracy możemy potrzebować pomocy.

  więcej
 • Opiekunowie bardzo często muszą wykazać się dodatkowymi umiejętnościami i wiedzą w celu zapewnienia odpowiedniej opieki swoim podopiecznym. Wynika to z tego, że występują u nich choroby starcze, czyli te, które najczęściej dotykają osoby w podeszłym wieku. Stanowią one bardzo dużą grupę chorób, które objawiają się w inny sposób i tym samym wymagają specjalistycznej opieki. Które schorzenia występują najczęściej?

  więcej

REKRUTACJA 24/7

534 934 134

APLIKUJ TERAZ

* pola wymagane
Nie znasz języka a masz
doświadczenie?
zobacz kursy języka niemieckiego
Znasz język Niemiecki a nie masz
doświadczenia?
zobacz kursy dla opiekunek