Wersja mobilna witryny ProfessionalCare24

Poradnik

 • Dotyka ponad 10% osób po 65. roku życia i jest najczęstszą przyczyną otępienia u osób starszych. Alzheimer to choroba rozwijająca się powoli, w pierwszym stadium objawy mogą być praktycznie niewidoczne, szczególnie kiedy nie przebywamy z chorym na co dzień i nie możemy obserwować zmian w jego zachowaniu.
  więcej
 • Każdy, niezależnie od wieku, ma prawo do rozwijania własnych zainteresowań oraz pasji, spędzania czasu wolnego w ten sposób, jak lubi, uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach, na które oczywiście pozwala zdrowie i stan organizmu.
  więcej
 • Każdy z nas doskonale wie, w jak wielkim stopniu na nasz organizm wpływają zmiany warunków pogodowych. Szczególnie okres jesienno-zimowy nie stwarza najlepszych warunków do prawidłowego funkcjonowania organizmu osób starszych. Pojawiają się problemy z ciśnieniem, częste przeziębienia, osłabienie, a także senność. Organizm osoby starszej potrzebuje właściwej opieki i wsparcia, aby przetrwać ten trudny dla niego okres.
  więcej
 • Wraz z wiekiem w organizmie człowieka zachodzą pewne zmiany, do których należy dostosować nawyki żywieniowe. Odżywianie jest jednym z ważniejszych aspektów, jakie warunkują nasze zdrowie niezależnie od wieku. Potrzeby na każdym z etapów życia człowieka są jednak inne, o czym nie zawsze pamiętamy i tym samym nie zawsze właściwie je zaspokajamy.
  więcej
 • Decydując się na pracę w charakterze opiekunki osób starszych niektóre osoby rozważają wyjazd na własną rękę i brak legalnego zatrudnienia. Warto przypomnieć o tym, że brak uregulowanych prawnie warunków pracy nie jest korzystny, nawet za cenę wyższych zarobków.
  więcej
 • Opiekowanie się osobą, która nie ma możliwości samodzielnego poruszania się i jest zmuszona do ciągłego przebywania w łóżku uznawane jest za trudne i wymagające dużej siły. Na szczęście istnieją pomoce, które mogą ułatwić wykonywanie codziennych czynności.
  więcej
 • Wraz z zaawansowanym wiekiem oraz chorobami z nim związanymi, pojawia się kwestia właściwego dbania o higienę osobistą seniorów. W jaki sposób zadbać o delikatną skórę seniorów, aby nie narażać ich na podrażnienia i zapewnić właściwą ochronę?
  więcej
 • Depresja jest permanentnym stanem psychicznym, objawiającym się utratą zainteresowań orz radości życia, smutkiem, poczuciem beznadziejności. Praca opiekunki osoby starszej cierpiącej na taką przypadłość nie jest łatwa, niekiedy ciężko jest dostrzec objawy depresji, mimo że co dziesiąty senior się z nią zmaga. Jak pomóc swojemu podopiecznemu w takiej sytuacji?
  więcej
 • Wysokie temperatury, tak powszechne latem, są dla wielu osób nieprzyjemne, jednak dla seniorów mogą być naprawdę niebezpieczne. Osoby w wieku podeszłym są wówczas narażone na udary, omdlenia oraz przegrzanie organizmu, dlatego opiekunki osób starszych powinny szczególnie zadbać o swoich podopiecznych w trakcie lata.
  więcej
 • Pomoc w opiece to nie jedyne wyzwanie opiekunka osoby starszej. Konieczne jest też dbanie o kondycje psychiczna i komfort, które polegają głownie na rozmowie, słuchaniu i zainteresowaniu problemami podopiecznego. Umiejętność takich rozmów to spore wyzwanie. Nie tylko wymagające opanowania, cierpliwości.
  więcej

REKRUTACJA 24/7

534 934 134

APLIKUJ TERAZ

* pola wymagane
Nie znasz języka a masz
doświadczenie?
zobacz kursy języka niemieckiego
Znasz język Niemiecki a nie masz
doświadczenia?
zobacz kursy dla opiekunek