Wersja mobilna witryny ProfessionalCare24

Poradnik

 • Wraz z wiekiem w organizmie człowieka zachodzą pewne zmiany, do których należy dostosować nawyki żywieniowe. Odżywianie jest jednym z ważniejszych aspektów, jakie warunkują nasze zdrowie niezależnie od wieku. Potrzeby na każdym z etapów życia człowieka są jednak inne, o czym nie zawsze pamiętamy i tym samym nie zawsze właściwie je zaspokajamy.
  więcej
 • Każdy z nas doskonale wie, w jak wielkim stopniu na nasz organizm wpływają zmiany warunków pogodowych. Szczególnie okres jesienno-zimowy nie stwarza najlepszych warunków do prawidłowego funkcjonowania organizmu osób starszych. Pojawiają się problemy z ciśnieniem, częste przeziębienia, osłabienie, a także senność. Organizm osoby starszej potrzebuje właściwej opieki i wsparcia, aby przetrwać ten trudny dla niego okres.
  więcej
 • Decydując się na pracę w charakterze opiekunki osób starszych niektóre osoby rozważają wyjazd na własną rękę i brak legalnego zatrudnienia. Warto przypomnieć o tym, że brak uregulowanych prawnie warunków pracy nie jest korzystny, nawet za cenę wyższych zarobków.
  więcej
 • Opiekowanie się osobą, która nie ma możliwości samodzielnego poruszania się i jest zmuszona do ciągłego przebywania w łóżku uznawane jest za trudne i wymagające dużej siły. Na szczęście istnieją pomoce, które mogą ułatwić wykonywanie codziennych czynności.
  więcej
 • Wraz z zaawansowanym wiekiem oraz chorobami z nim związanymi, pojawia się kwestia właściwego dbania o higienę osobistą seniorów. W jaki sposób zadbać o delikatną skórę seniorów, aby nie narażać ich na podrażnienia i zapewnić właściwą ochronę?
  więcej
 • Depresja jest permanentnym stanem psychicznym, objawiającym się utratą zainteresowań orz radości życia, smutkiem, poczuciem beznadziejności. Praca opiekunki osoby starszej cierpiącej na taką przypadłość nie jest łatwa, niekiedy ciężko jest dostrzec objawy depresji, mimo że co dziesiąty senior się z nią zmaga. Jak pomóc swojemu podopiecznemu w takiej sytuacji?
  więcej
 • Wysokie temperatury, tak powszechne latem, są dla wielu osób nieprzyjemne, jednak dla seniorów mogą być naprawdę niebezpieczne. Osoby w wieku podeszłym są wówczas narażone na udary, omdlenia oraz przegrzanie organizmu, dlatego opiekunki osób starszych powinny szczególnie zadbać o swoich podopiecznych w trakcie lata.
  więcej
 • Pomoc w opiece to nie jedyne wyzwanie opiekunka osoby starszej. Konieczne jest też dbanie o kondycje psychiczna i komfort, które polegają głownie na rozmowie, słuchaniu i zainteresowaniu problemami podopiecznego. Umiejętność takich rozmów to spore wyzwanie. Nie tylko wymagające opanowania, cierpliwości.
  więcej
 • Zmiany zachodzące w ustroju starszej osoby dotyczą wielu narządów i większości z układów odpowiedzialnych za wszystkie czynności organizmu. Zbyt mała przyswajalność składników pokarmowych wymaga stałej kontroli i ewentualnej suplementacji. Oczywiście warto sprawdzać regularnie stan układu krwionośnego, pokarmowego, wykonywać badania diagnostyczne, zadbać o stan psychiczny i ogólne samopoczucie. Jak często się badać i jakie badania należy zrobić w poszczególnych etapach starości?
  więcej
 • Najczęściej zadawane pytania przez opiekunki.
  więcej

REKRUTACJA 24/7

534 934 134

APLIKUJ TERAZ

* pola wymagane
Nie znasz języka a masz
doświadczenie?
zobacz kursy języka niemieckiego
Znasz język Niemiecki a nie masz
doświadczenia?
zobacz kursy dla opiekunek