Wersja mobilna witryny ProfessionalCare24

Poradnik

 • Wysokie temperatury, tak powszechne latem, są dla wielu osób nieprzyjemne, jednak dla seniorów mogą być naprawdę niebezpieczne. Osoby w wieku podeszłym są wówczas narażone na udary, omdlenia oraz przegrzanie organizmu, dlatego opiekunki osób starszych powinny szczególnie zadbać o swoich podopiecznych w trakcie lata.
  więcej
 • Zmiany zachodzące w ustroju starszej osoby dotyczą wielu narządów i większości z układów odpowiedzialnych za wszystkie czynności organizmu. Zbyt mała przyswajalność składników pokarmowych wymaga stałej kontroli i ewentualnej suplementacji. Oczywiście warto sprawdzać regularnie stan układu krwionośnego, pokarmowego, wykonywać badania diagnostyczne, zadbać o stan psychiczny i ogólne samopoczucie. Jak często się badać i jakie badania należy zrobić w poszczególnych etapach starości?
  więcej
 • Obniżona sprawność fizyczna oraz odporność organizmu zmusza starszych pacjentów do częstszych wizyt u lekarza. Mogą być one związane jedynie z kontrolą i profilaktycznymi badaniami, ale również mogą wynikać z infekcji czy też innych niepokojących objawów.
  więcej
 • W jaki sposób organizowana jest opieka nad osobą starszą? Czy jest to pomysł jej rodziny czy może sama prosi o pomoc? Zdarza się również, że jest ona jej oferowana z konkretnej organizacji lub instytucji zajmującej się wsparciem dla seniorów.
  więcej
 • Każdy, niezależnie od wieku, ma prawo do rozwijania własnych zainteresowań oraz pasji, spędzania czasu wolnego w ten sposób, jak lubi, uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach, na które oczywiście pozwala zdrowie i stan organizmu.
  więcej
 • Dotyka ponad 10% osób po 65. roku życia i jest najczęstszą przyczyną otępienia u osób starszych. Alzheimer to choroba rozwijająca się powoli, w pierwszym stadium objawy mogą być praktycznie niewidoczne, szczególnie kiedy nie przebywamy z chorym na co dzień i nie możemy obserwować zmian w jego zachowaniu.
  więcej
 • Każdy z nas doskonale wie, w jak wielkim stopniu na nasz organizm wpływają zmiany warunków pogodowych. Szczególnie okres jesienno-zimowy nie stwarza najlepszych warunków do prawidłowego funkcjonowania organizmu osób starszych. Pojawiają się problemy z ciśnieniem, częste przeziębienia, osłabienie, a także senność. Organizm osoby starszej potrzebuje właściwej opieki i wsparcia, aby przetrwać ten trudny dla niego okres.
  więcej
 • Wraz z wiekiem w organizmie człowieka zachodzą pewne zmiany, do których należy dostosować nawyki żywieniowe. Odżywianie jest jednym z ważniejszych aspektów, jakie warunkują nasze zdrowie niezależnie od wieku. Potrzeby na każdym z etapów życia człowieka są jednak inne, o czym nie zawsze pamiętamy i tym samym nie zawsze właściwie je zaspokajamy.
  więcej
 • Decydując się na pracę w charakterze opiekunki osób starszych niektóre osoby rozważają wyjazd na własną rękę i brak legalnego zatrudnienia. Warto przypomnieć o tym, że brak uregulowanych prawnie warunków pracy nie jest korzystny, nawet za cenę wyższych zarobków.
  więcej

REKRUTACJA 24/7

534 934 134

APLIKUJ TERAZ

* pola wymagane
Nie znasz języka a masz
doświadczenie?
zobacz kursy języka niemieckiego
Znasz język Niemiecki a nie masz
doświadczenia?
zobacz kursy dla opiekunek